Výlety od 1 až do 20 km

Emmina vyhlídka 1 km

Krátká vycházka ve Velké Úpě zakončená altánem na krásném, historickém místě. Cesta vede od zastávky Velká Úpa, Barrandov přes most přes řeku Úpu. Za mostem odbočte vpravo a vydejte se do kopce. Budete procházet historickou lipovou alejí. Asi po
300 m odbočte doleva, první strmě stoupající cestou nahoru. Pokračujte po lesní klikatící se kamenné cestě až k Emmině vyhlídce, která je na jejím konci.

Cesta je vhodná pro pěší, není pro kočárky. K vyhlídce se lze dostat i cestou vedoucí z centra Velké Úpy na Přední Výsluní, Emminu vyhlídku pak uvidíte vpravo dole od cesty na louce pod horskou roubenkou č.p. 53. Hned nad Emminou vyhlídkou se nachází malý dětský ráj -Louka smyslů. Dětské hřiště, obří ruka, strom vůní, zemní telefon a Krakonošova zahrádka.

Louka smyslů - Velká Úpa 2 km

Trasa: Velká Úpa - Přední výsluní - Louka smyslů - Emmina vyhlídka - dětské hřiště - Velká Úpa

Vyjděte z centra Velké Úpy po silnici směrem na Výsluní, kolem penzionu U Pece. Stoupejte asi 300m po cestě až do zatáčky nad Boudou na Cestě.

Zde opusťte hlavní silnici a pokračujte rovně asi 100m. Na dalším rozcestí se dejte doprava. Odtud již cesta nestoupá, ale vede po vrstevnici.
Pokračujte asi 300m po cestě až ke krásné roubence U Hančilů - Velká Úpa 53. Hned vedle chalupy se nachází naše Louka smyslů.

Na LOUCE SMYSLŮ si můžete vyzkoušet svůj čich u STROMU VŮNÍ, prověřit hmat u obří ruky, kde můžete zkusit VIDĚT RUKAMA, svůj zrak můžete ošálit u tabulí s OPTICKÝMI KLAMY, a popovídat si přes ZEMNÍ TELEFON. A všemi smysly vnímat krásy květin...
Zde si mohou dědi dosyta pohrát, je zde i příjemné posezení ve stínu. Dole pod Loukou smyslů je Emmina vyhlídka - dřevěný altán, kolem kterého pokračuje cesta lesem cik-cak dolů až k hlavní silnici. Pozor, tato zpáteční cesta není vhodná pro kočárky ani kola.
Zpět do Velké Úpy se můžete vrátit kolem dětského hřiště.

Krakonošova zpovědnice 2 km

Trasa: Pec pod Sněžkou - Stará cesta do Velké Úpy - Dětské hřiště Velká Úpa

Od července 2014 je v Peci pod Sněžkou nová, unikátní vycházková trasa pro děti i dospělé - putování ke Krakonošově zpovědnici. Krakonošova zpovědnice se nachází v bývalé kapličce u Staré cesty spojující centrum Velké Úpy a centrum Pece pod Sněžkou. Do zpovědnice patří všechna tajná dětská přání a hříšky.

Aby děti putování bavilo, bylo vyrobeno 8 herních zastavení a rozmístěno podél Staré cesty a v centru Velké Úpy.

Zastavení 1) u Penzionu ALENA - Piškvorky
Zastavení 2) pod penzionem U Pašáka - pro malé poplety
Zastavení 3) u potůčku - žabí bludiště
Zastavení 4) u lesa - vezmi šišku a sestřel zajíce
Zastavení 5) - Krakonošova zpovědnice v kapličce
Zastavení 6) u mostu ve Velké Úpě - sportovní soutěž
Zastavení 7) pod lanovou dráhou Portášky - námořní bitva Lodě
Zastavení 8) na dětském hřišti ve Velké Úpě - Hlavolam

Jednotlivá zastavení od sebe dělí průměrně 200m. Počítejte však s velkým zdržením u každého :-) Až budete hledat ideální procházku i s kočárkem, odrážedlem či na kole pro děti, vyražte ke Krakonošově zpovědnici!

Velká Úpa – Výsluní 4km

Trasa: Pec pod Sněžkou - Zadní Výsluní - Velká Úpa - Pec pod Sněžkou
Časová náročnost: 2,5 hodiny

Velká Úpa je součást Pece pod Sněžkou a již z tohoto faktu vyplývá, že tato túra je spíše oddechovou procházkou, ale o to krásnější. Trasa začíná v Peci pod Sněžkou na křižovatce. Odtud vychází za restaurací Hotelu Máj cesta po jižní stráni nahoru. Vede kolem chaty Irena. Po počátečním výstupu lesem dojdete na mítinku, kde se pasou ovce. Pokračujete po cestě dál (nemá turistickou značku) nahoru lesem. Pokud je zrovna září či říjen, doporučujeme poohlédnout se zde po houbách - je zde jejich tradiční naleziště. Pokračujte po silnici dále až k rozcestníku známému jako "Šraml".

Zde je odpočívadlo a informační tabule vás seznámí s historií místa. Od Šramlu se dáte po žluté dolů a po necelém kilometru odbočíte doleva na cestu k chatě Foměnka - na Zadní Výsluní. Před vámi se zde otevře celé nádherné údolí Velké Úpy a u prostřed uvidíte lanovku na Portášky. Pod sebou uvidíte barokní kostelík Velké Úpy.

Po silničce, která zde nemá turistické označení budete pokračovat (samozřejmě po pořádném pokoukání) dolů do vsi. Zde je spousta možností k občerstvení a pokud máte zájem, můžete si vyjet lanovkou na Portášky a buďto pokračovat dál nebo sjet zase zpátky. Cesta dolů stojí za to - jsou odtud nádherné výhledy do podkrkonoší.

Zpět do Pece pod Sněžkou vás dovede modrá stezka - takzvaná horní cesta mezi Úpou a Pecí. Za zhlédnutí stojí známá úpská líheň pstruhů. Modrá vede po železném mostě přes řeku Úpu a pak pokračuje vpravo nahoru kolem Marienky. Spousta pstruhů se koncentruje (a konzumuje dárečky od turistů) nalevo od mostu - asi 10m u stavidla. Z Úpy je to do Pece už jenom 1,5 km po klidné silničce...

Návštěva historického dolu Kovárna 5km

Trasa: Pec pod Sněžkou - Obří důl – Kovárna .

Prvními osadníky Pece byli horníci. Do Obřího dolu přišli již v roce 1511 a během dalších 450 let v masivu Sněžky vyrazili stovky metrů chodeb.

Z centra Pece pod Sněžkou sem půjdete dolní částí Obřího dolu jeden a půl hodiny. Na sestup do podzemí si vezměte teplejší oblečení, uvnitř je stálá teplota okolo 7°C a 100% vlhkost. Podmínkou je pevná obuv a věk nad 12 let. Podzemní trasu dlouhou asi 250m zvládne každý turista, ale místy je nutné počítat s nízkým profilem štoly, příkrými schodišti a pohledem do hloubky. Doly jsou přístupné jen v letních měsících čtvrtek-neděle, rezervaci prohlídky je nutné provést předem v galerii Veselý výlet v centru Pece pod Sněžkou (tel. 499 736 130).

Důl Kovárna, trasa B 5km

Trasa: Pec pod Sněžkou - Obří důl - Kovárna

Je pro fyzicky zdatnější návštěvníky a je vedena po nerezových žebřících s ochrannými koši. Na sestupu uvidíte největší staré krkonošské dobývky, vytesané nádrže s vodou, zatopené hloubení, skalní pilíře, unikátní geologické struktury, zbytky rudy a na závěr vstoupíte do novodobé chodby s důlní technikou zanechanou zde v roce 1959. Na základní poučení pro bezpečný pohyb na žebřících, ustrojení do kombinézy, sestup do hloubky téměř padesáti metrů a opětný výstup na povrch musíte počítat s časem okolo tří hodin. Pro tuto trasu, zvažte prosím své schopnosti.

Horní Albeřice 5km

Trasa:  (Pec pod Sněžkou - Horní Maršov -) Horní Albeřice - Albeřický vrch - Lýsečinské boudy - Cestník a zpět
Časová náročnost: 4 hodiny po červené Vzdálenost od Pece: 12km

Horní Albeřice jsou poměrně zapomenutý kout na východním okraji Krkonoš, který si oblíbili chataři a chalupáři ze širokého okolí. Je možné tam dojet automobilem nebo na kole po odbočení z hlavní silnice Trutnov - Pec v Horním Maršově. Od Maršova jsou Horní Albeřice vzdáleny asi 4 km a jede se k nim přes Dolní Lýsečiny a Dolní Albeřice.

V Albeřicích jsou k vidění především nádherné Albeřické lomy, ve kterých se těžil vápenec a pálilo vápno. Lomy jsou povrchové a značně hluboké. I za horkých letních dnů se v jejich nitru pohybuje teplota vzduchu okolo 7°C, což poznáte na svém dechu.
Po prohlídce lomu pokračujte Albeřickým údolím - nádhernou klidnou krajinou plnou chalup - k Albeřickému vrchu. Doporučujeme navštívit Albeřice první týden v červnu, protože tehdy tam kvetou louky a když stoupáte údolím a vítr k vám donáší tu úžasnou vůni, je to nezapomenutelný zážitek. Z Albeřického vrchu pak uvidíte panorama, jako je ukázáno vlevo.

Nyní jste již na vrcholcích a zde se cesta dotýká hranic se sousedním Polskem. Pokračujte dál po červené a za půl hodiny dorazíte k Lýsečinské boudě, kde je možnost občerstvení. Cestou okolo Albeřického vrchu jsou k vidění krásy podkrkonoší i Albeřické údolí z vrchu. Dále za Lýsečinskou boudou (necelou půl hodinku) je sedlo Cestník, které by jste si neměli nechat ujít. Ten výhled a klid stojí za to.

Karlova pláň 5km

Trasa: Pec pod Sněžkou - rozcestí Šraml - Karlova pláň - Pec pod Sněžkou
Časová náročnost: 2.5 hodiny

Vyjdeme směrem do Pece a hned za mostem se dáme vpravo a přejdeme za hotelem Máj přes silnici a pokračujeme nahoru k penzionu Irena na Šimonovu stráň. Je to tam moc hezké klidné místo na procházku a navíc tam mají ovečky :-) A hned za Šimonovou plání na pasece kvetou v červenci krásné růžové náprstníky.

Pokračujeme stále po silnici lesem, mineme odbočku k penzionu Táňa a za pár minut dojdeme k rozcestí Šraml. Odtud se dál dostaneme třeba na Růžohorky a na Sněžku, do Úpy přes Portášky na boudu Janu, kolem chaty Jarka na krásné zadní výsluní a taky na Karlovu pláň...Takže se vydáme vlevo nahoru a jdeme dál asi 1,5 km a pak se před námi otevře nádherný pohled kterému dominuje Studniční hora a ta Vás dostane , máte ji jako na dosah ruky.. Je odsud nádherný výhled na celou Pec, Zahrádky, Černou horu, Javor, prostě je to úžasné místo co se kochání a rozhledu týče. Stojí za to jen si tam sednout do trávy a vychutnat si to :-).Dolů se dostaneme tak že sejdeme po silničce k chatě Plamínek, pak k dolnímu konci vleku a tam šup do lesa kde se za chvíli napojíme na zelenou vedoucí od Růžohorek a dojdeme do Pece na parkoviště autobusů.

Okolo Pece 5km

Trasa: Centrum Pece pod Sněžkou - Malá pláň - Chaloupky - Velká pláň - centrum Pece pod Sněžkou

Na náměstí u Hospody Na Peci najdete rovněž začátek vycházky plné hezkých výhledů z obnovených lesních pěšin a romantických zákoutí. Povedou Vás dřevěné směrovky "Okolo Pece".

Cestou si na informačních panelech přečtete leccos o historii horského města. Krátké čtyřjazyčné texty přibližují založení někdejší hornické a dřevařské osady, vznik pošty, školy, lesní správy, vodárny pro celé město i výjimečnost zdejších horských luk. Nejoblíbenějším místem je posezení u sloupové kapličky se sochou poutníka na Chaloupkách, nejklidnější pak vyhlídka u Kamoru ještě před luční enklávou Hnědý Vrch s obnovenou kaplí svaté Barbory.Okruh nebo jeho části jsou vhodné i ke krátkým procházkám seniorů, cesta má několik míst s lavičkami. V závěru je okruh propojen s trasami Vlčí jáma a Zelený důl.

Lesní hrádek Aichelburg 8km

Trasa: Temný Důl - Aichelburg - Farma Sosna - Velká Úpa (nebo obráceně)

Lesní hrádek Aichelburg stojí uprostřed lesů na úbočí Světlé hory. Málo navštěvovanými romantickými partiemi k němu vedou tradiční chodníky využívané v minulosti ke svážení dřeva na saních rohačkách. Lesní hrádek vznikl v roce 1861 jako památník osvíceného majitele panství Bertholda Aichelburga. Uvnitř obnovené hradní síně najdete jeho dochovanou bustu, ale také vchod do vyhlídkové věže a další zajímavosti. V informačním centru Veselý výlet v Peci pod Sněžkou nebo v Temném dole si můžete vypůjčit klíče a lesní hrádek si sami odemknout.

V mapě i v terénu dobře značená vycházková trasa vede buď z Temného Dolu do Velké Úpy nebo obráceně. Na zajímavá místa a události upozorňují informační panely se čtyřjazyčným textem. Projdete smíšeným lesem přes Aichelburg, kolem luční enklávy Velké Tippeltovy boudy se souborem původní lidové architektury a přes Vlašské boudy.

Další trasa je z Pece pod Sněžkou – křižovatka u Hotelu Máj směrem do Velké Úpy a poté do Temného dolu.
Tady je známá horská farma Davida Sosny. Ve výšce 1100 metrů nad mořem tu s rodinou chová krávy a z mléka vyrábí a prodává jogurty, podmáslí, tvaroh a další dobroty. Otevřeno je v sezóně denně 11:00-17:00 mimo pondělí.

Údolím Zeleného potoka 8km

Trasa: Pec pod Sněžkou - Velká pláň - Chaloupky - Zelený potok - Pec pod Sněžkou
Časová náročnost: 2 hodiny

Vydáme se do Pece, na hlavní křižovatce kolem Hotelu Máj směrem ke Sněžce, mineme hotel Hořec, za ním odbočíme doleva a pokračujeme na Velkou pláň. Tam kolem penzionu Veronika ještě kousek nahoru k malému rozcestí kde nás naláká nabídka penzionu Amor kolem kterého povede naše cesta. Vydáme se vlevo po červené značce a po pohodové silničce,která nás za chvíli dovede kolem nově zrekonstruované kapličky střežené měděným poutníkem na místo zvané Chaloupky. Najdeme zde již zmiňovaný Amor s příjemným letním posezením. Je to krásná klidné místo a v létě je tu plná louka překrásně barevných kytek a to hlavně jestřábníků. Cesta dál pokračuje pohodovou asfaltkou kde na Vás všude čekají spousty borůvek. Projdete se lesem, mineme přírodní zídku či skalku na podzim plnou rozkvetlého vřesu, vlevo pod Vámi hučí Zelený potok až dojdete k mostu. Tady se musíte rozhodnout zda si vyjdete až na Jelení louky odkud je krásný výhled nebo se "spokojíte" s návratem údolím Zeleného potoka.

Tato cesta je naše oblíbená a řekla bych široko daleko vyjímečná... Žádná asfaltka, jen úzká lesní cestička lemující křišťálově čistý a i v létě příjemné chladný potůček, který po cestě několikrát přejdete. Po cestě je i odpočívadlo s lavičkou, kde si můžete odpočinout a nechat na sebe působit tu pohodu a krásu.

Když vyjdete z lesa projdete ještě kolem houpačky kde můžete nechat vyřádit děti, vy si posedíte a pak už jen pár kroků a jste zase mezi lidmi..Projdete pod penzionem Doulík a jste na hlavní cestě která Vás přes Pec dovede asi po 2 hodinách zase domů.

Modrý důl 10km

Trasa: Pec pod Sněžkou - Modrý důl - Richterovy boudy - Pec pod Sněžkou
Časová náročnost: 3 hodiny

Půjdeme přes Pec směrem ke Sněžce kolem Hospody Na Peci, Hořce, Krokusu... a malé přehrady, kde si můžete s dětmi zaházet kamínky. Kousek dál je vlevo odbočka na Milíře a dál do Modrého dolu, ale buďte trpěliví a věřte, že cesta kudy vás povedeme bude stát za to :-).
Takže pokračujeme po silnici až k Lesovně, kde dál půjdeme po modré směrem do Obřího dolu. Cesta vede kolem Expozice KRNAPu , která stojí za zastavení, hlavně dětem se tam bude zaručeně líbit. Tak a čeká nás pohodová cestička kolem chaloupek, řeky Úpy, jejího soutoku s Modrým potokem, lesem, kolem Boudy v Obřím dole a za ní rozcestí, kde se dál vydáme po žluté přes most směr Modrý důl asi 1,5 km. Projdeme se po dřevěném chodníku přes malou mokřinu,menší stoupání lesem a za chvíli se před námi otevře malebný Modrý důl... doporučujeme se tu na chvíli zastavit a pokochat. Je to kouzelné tiché místo pod masivem Luční a Studniční hory.

Pokračujeme k rozcestníku (ke kterému bychom došli i od odbočky u přehrady) a dál už se vydáme vzhůru po červené "Železné stezce". Jak budeme stoupat nahoru čeká vás čím dál krásnější pohled shora na Modrý důl, Luční, Studničnou a Sněžku... prostě nádhera ... a navíc všude kolem moře borůvek. V pohodě dojdete k Richterovým boudám a pak už jen pořád dolů a dolů po nově zrekonstruované silnici po zelené přes Velkou pláň až do Pece.

Pokud si chcete závěr trochu zpříjemnit a vyhnout se klesání po silnici odbočte po cestě na červenou. Bude to sice hodně prudce dolů ale pak vás čeká odměna v podobě procházky nádherným údolím Zeleného potoka.

Slatinná stráň 12km

Trasa: Pec pod Sněžkou - Slatinná stráň - Pražská bouda - Pec pod Sněžkou
Časová náročnost: 3 hodiny

Vyrazíme z křižovatky na začátku Pece od Hotelu Máj po mostě kolem hotelu Corso. Hned za mostem se vydáme nahoru po cestičce kolmo vzhůru do stráně a po 100 metrech protneme cestu tzv. "Orlíkovku". My se ovšem musíme držet žluté značky, která pokračuje vzhůru. Stoupání po chvíli poleví a po nějakých cca 200m přejdete potůček. Pak se opět zadýcháte do kopce, ti všímaví objeví chalupu na krásné klidné samotě vpravo v lese na pasece, najdete třeba nějaké hříbky na smaženici nebo do polívky a kolem Jančíkárny se dostanete na asfaltovou silnici, která Vás zavede kolem Javorských bud až k Vébrovce. Odtud se už můžete krásně rozhlídnout od Javořího údolí až do Velké Úpy a ještě dál.
Čeká nás poslední malé stoupání dnešního výletu na Slatinnou stráň ale to jistě každý opomene když se vám napravo rozevře nádherné panorama se Sněžkou, Studničnou a Luční horou ...Tady se můžete rozhodnout jestli dál po žluté ke Kolínské boudě a pak na Pražskou což je asi jen o 0,5 km delší než jít přímo. Doporučujeme to vzít přes Kolínskou , krásně se odtud fotí panorama a je to příjemná cesta kolem úbočí Černé hory.

Kousek za Pražskou Vás dostane nádherný pohled který se často objevuje na pohlednicích a nechybí zřejmě v žádném rodinném albu z Krkonoš :-)

No a teď hurá z kopce dolů, po žluté až k Husově boudě a dál po modré (pořád stejná cesta) až do Pece a jste zase doma :-). Jako procházku nebo výlet to zvládnete za krásné 3 hodinky.
Pokud budete mít u Pražské ještě dostatek chuti a sil projděte se ještě dál po Červené k Lesní boudě (asi 2,5km), stojí to za to, je tam krásně, klid a mají tam ve výběhu zvířátka :-). Dolů do Pece se pak dostanete po žluté.

Skialpinistická trať Pec - Modrý důl 12km

Trasa: Pec pod Sněžkou - Modrý důl - Výrovka - Richterovy Boudy

Pec pod Sněžkou - po červené výstup do Modrého dolu - zimní tyčovaná cesta Modrým dolem k Výrovce (POZOR! procházíte mohutnou lavinovou dráhou a především v závěru můžete mít problém s orientací - zafoukané tyče) - po zelené přes Richterovy Boudy sjezd - Pec pod Sněžkou (varianta s odbočkou na červenou na rozcestí U Richterových bud do Zeleného dolu nebo na červenou Železnou stezku)

Skialpinistická trať Pec – Sněžka 15km

Trasa: Pec pod Sněžkou - Obří důl - vrchol Sněžky - Růžová hora - Větrník a Karlův vrch

Pec pod Sněžkou - po modré do Obřího dolu - do sedla pod bývalou Obří boudou (strmý a často zledovatělý úsek!!!) - po červené přes vrchol Sněžky (strmý a často zledovatělý úsek!!!) - dolů po žluté k horní stanici lanovky na Růžové hoře (často vyfoukaný a zledovatělý terén) - průsekem pod lanovkou (strmý a často zledovatělý úsek!!!) - dolní stanice lanovky - při sjezdu: dále po žluté buď na modrou a do Pece, nebo přes louky enkláv Větrník a Karlův vrch a po neznačené cestě do Velké Úpy. Bezpečná varianta je též Růžohorky - zelená a žlutá značka - horní stanice Boboliftu - po sjezdovce dolů do V. Úpy. Při výstupu: lze z Pece užít i zelenou značku Bukovým údolím, ale nedoporučujeme ji pro sjezd (strmý a často velmi zledovatělý terén)

Javoří důl 15km

Trasa: Pec pod Sněžkou - Velká Úpa - Vlašské boudy - Černohorské rašeliniště - Černá hora - Slatinná stráň - Pec pod Sněžkou
Časová náročnost: 6 hodin

Javoří důl ústí do Velké Úpy u Javořího mlýna a aby toho nebylo dost, protéká jím Javoří potok a stojí v něm Javoří boudy. A všiměte si, že celé údolí kolem potoka je porostlé Javorem... zajímavý fenomén.
Začínáme na modré stezce vedoucí z Pece pod Sněžkou po pravém břehu Úpy. Na tuto modrou se napojíte na křižovatce v Peci a vede kolem Penzionu ALENA. Po dvaceti minutách nás tato modrá dovede k Javořímu mlýnu ve Velké Úpě, kolem kterého doprava nahoru pokračujeme po zelené a stoupáme Javořím dolem. Zelená nás dovede až k Červenokostelecké boudě, odkud pokračujeme zase po modré až k rozcestníku u Thámovým bud. Odtud pokračujeme opět po zelené a po chvíli se před námi poprvé rozevřou krásná panoramata Sněžky a okolí.

Pokud jste milovníkem borůvek vězte, že nad Thámovými boudami jich jsou miriády. Cesta pokračuje nádherným a zapomenutým údolím až k Vlašským boudám.

Dále pokračujeme po žluté stezce nahoru k Pěti cestí a pak dál až dorazíme k hranicím Černohorského rašeliniště. Vydejte se doleva přes rašeliniště - to si nemůžete nechat ujít. Krásné chodníčky z dřevěných trámů vás dovedou mezi jezírka-mi a vřesem až k Pardubickým boudám na JZ úpatí Černé a Světlé hory. Odtud jsou úžasné výhledy do podkrkonoší - obzvlášť na obec Mladé Buky a město Trutnov (viz foto).
Po zelené a pak modré dojdete za 15 minut nahoru k Černé boudě na vrcholku Černé hory. Zde se můžete občerstvit, ale hlavně pokochat, protože odtud jsou neopakovatelná panoramata Sněžky, Studniční hory, Liščí hory. Nyní již stojíme na červené a ta nás zavede po velmi příjemné cestě až ke Kolínské boudě. Jsou to asi 2km. Hned kolem Kolínské odbočuje doprava žlutá stezka, která nás dovede až do Pece. Nejprve ale vyjdeme na Slatinné stráni a pak kolem Webrovy boudy a Kladenských bud dolů až na Křižovatku, kde jsme před půldnem naši procházku začali.

Malý Staw 20km

Trasa: Pec pod Sněžkou - Sněžka - Malý Staw - Obří důl - Pec pod Sněžkou
Časová náročnost: 6,5 hodiny

Malý Staw je ledovcové pleso na polské straně Krkonoš, jen 1,5 hodiny cesty od Sněžky. Cesta k Malému a Velkému Stawu je poměrně náročná na převýšení a nepohodlnou kamennou "silnici" na polské straně a proto doporučujeme vyjet až na Sněžku lanovou dráhou z Pece pod Sněžkou. Zdatnější turisté mohou vyjet jen na Růžovou horu a na Sněžku si vyšlápnout pěšky.

Cíl naší cesty bude vidět už ze Sněžky. Tedy téměř. Pleso Malý Staw leží kousek od Velkého Stawu, který je viditelný z vrcholu naší nejvyšší hory. Po cestě česko-polského přátelství sejdete ke Slezské boudě a odtud po modré již túra pokračuje po Polské straně Krkonoš. Nezapomeňte si tedy vzít s sebou pasy. Modrá vás zavede až k boudě "Strzecha Akademicka" a zde pozor! Modrá zde pokračuje těsně kolem boudy a nepokračuje po silnici, jak si mnozí myslí. Za pár minut jste již u Malého Stawu.

V krásné dřevěné chatě se zde můžeme občerstvit a posedět na terase s výhledem na pleso. Cesta pokračuje podél Stawu (a je velmi příjemné si zde smočit nohy) a pak asi kilometr překrásným údolím a napojuje se na silnici. Na té se můžete vydat nahoru a dovede Vás zpět na vrcholky a ke Slezské boudě nebo můžete pokračovat po modré a pak po zelené a obejdete i Velký Staw.

Závěrečná část túry vede od Slezské boudy, kam se vrátíte od Stawu a odtud sestoupíte dolů do Obřího dolu. Přibližně v půli cesty se zastavte v čerpací stanici, která je zatesaná do masívu Sněžky a přiváděla pitnou vodu na vrchol. Po náročném sestupu do Obřího dolu si můžete posedět u Kapličky. Závěrečná cesta do Pece pod Sněžkou je již nenáročnou procházkou po rovince.

icon-bell

Rezervace

Tel. (+420) 732 518 747 
(v době 8:00 - 20:00)
hotelmajpec@gmail.com


Pec pod Sněžkou

Počasí Pec pod Sněžkou - Slunečno.cz