Tipy na výlet

Krkonoše jsou ráj pro pěší turistiku, lyžování a běžkaření. V letních měsících na své přijdou i cyklisté a maminky s kočárky.

Hora Sněžka

Na naši nejvyšší horu Sněžku (1603 m n. m.) vede přímo několik turistických, cyklistických i běžeckých tras. Nejlepším výchozem bodem pro výlet je právě Pec pod Sněžkou, kde je také nástupní stanice sedačkové lanovky.

 

Sněžka

Lanovka

Lanovka Vás pohodlně dopraví přes mezistanici na Růžové hoře (1334 m n.m.) na Sněžku (1594 m n.m.). Během necelé půlhodinky překonáte převýšení více než 680 m. Ze Sněžky můžete dál pokračovat po značených turistických cestách směrem k Luční boudě, do Špindlerova Mlýna, Pece pod Sněžkou nebo do Horní Malé Úpy.

Ze stanice Pec pod Sněžkou (890 m n.m.) je doba jízdy na Růžovou horu (1354 m n.m.) 11 minut, délka úseku 1560 m a dále na Sněžku 13,5 minut, délka úseku 1967 m.

Albeřické lomy a jeskyně

V Albeřicích jsou k vidění především nádherné Albeřické lomy a jeskyně, ve kterých se těžil vápenec a pálilo vápno. Lomy jsou povrchové a značně hluboké. I za horkých letních dnů se v jejich nitru pohybuje teplota vzduchu okolo 7°C. Možné dojet na kole nebo autem.

Pančavský vodopád

Pančavský vodopád je se svojí výškou 148 metrů nejvyšší v Česku. Nachází se v horní části Labského dolu mezi Labskou a Vrbatovou boudou.

Lesní hrádek Aichelburg

Lesní hrádek Aichelburg stojí uprostřed lesů na úbočí Světlé hory. Málo navštěvovanými romantickými partiemi k němu vedou tradiční chodníky využívané v minulosti ke svážení dřeva na saních rohačkách.

Uvnitř obnovené hradní síně najdete jeho dochovanou bustu, ale také vchod do vyhlídkové věže a další zajímavosti. V informačním centru Veselý výlet v Peci pod Sněžkou nebo v Temném dole si můžete vypůjčit klíče a lesní hrádek si sami odemknout. 

Emmina vyhlídka

Krátká vycházka ve Velké Úpě zakončená altánem na krásném, historickém místě. Cesta vede od zastávky Velká Úpa, Barrandov přes most přes řeku Úpu. Cesta je vhodná pro pěší, není pro kočárky. K vyhlídce se lze dostat i cestou vedoucí z centra Velké Úpy na Přední Výsluní, Emminu vyhlídku pak uvidíte vpravo dole od cesty na louce pod horskou roubenkou č.p. 53.

Rozhledny Hnědý vrch a Černá hora

V Peci pod Sněžkou se můžete pokochat výhledem z nejvyšší rozhledny v Krkonoších na Hnědém vrchu (30 m) a nebo si zajít na rozhlednu na Černé hoře (26 m). Na obě rozhledny dojdete pěšky ale dostanete se také lanovkou.

 


Lyžování

V Peci je vyhlášený Ski resort Pec pod Sněžkou - jedno z nejkomplexnějších českých středisek.

  • moderní čtyřsedačková lanovka
  • 10 vleků
  • 11 km upravených sjezdovek
  • nejdelší a nejlépe osvětlený svah pro večerní lyžování
  • členitý freestyle park

 

Ski resort Pec pod Sněžkou

Běžkaření

Upravené běžecké tratě okolo Krkonošské magistrály dělají ze Ski resortu Pec pod Sněžkou jedno z nejkomplexnějších tuzemských středisek. S ubytováním v hotelu Máj budete mít Běžkařský ráj Krkonošská magistrála přímo na dlani.

K dispozici budete mít zhruba 550 kilometrů upravovaných drah na běžkaření.

 

Běžkaření

 

icon-bell

Rezervace

Tel. (+420) 732 518 747 
(v době 8:00 - 20:00)
hotelmajpec@gmail.com


Pec pod Sněžkou

Počasí Pec pod Sněžkou - Slunečno.cz